YURDA DÖNEN TAKIMIMIZ, BOTAŞ’A HAZIRLANIYOR


Fransa deplasmanındaki Avrupa Kupası karşılaşmasının ertelenmesinin ardından kente dönen takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 15’inci haftasında oynayacağı BOTAŞ karşılaşmasının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Turuncu-lacivertlilerimiz, tesislerde Başantrenörümüz Aziz Akkaya nezaretinde gerçekleştirilen antrenmana tam kadro katıldı. Esneme hareketleri ile ısınan basketbolcularımız, daha sonra taktik çalıştı. Fransa’daki Flammes Carolo maçının ertelenmesi ve Pazartesi günü Ankara deplasmanında oynayacakları BOTAŞ maçına ilişkin açıklamada bulunan Başanterenörümüz, “Maçın ertelenmesi bizim için olumsuz bir durum. Çünkü dört günde bir kez antrenman yaptık. Gerçekten çok iyi durumdaydık. Pazartesi’den bu yana, bugün yapacağımız ikinci antrenman olacak. Bu da bizim için kötü. Önümüzdeki hafta üç maç oynayacağız. Yoğun bir programımız var. Maç oynamamak, konsantre olmayı güçleştiriyor. Fransa’ya çok iyi konsantre olmuştuk ama oynamayınca ritmimiz bozuldu Bugünden itibaren eski ritmimize dönmeye çalışacağız. Herşeye rağmen iyi hazırlanıp Ankara deplasmanından iyi bir oyun ve galibiyetle dönmek istiyoruz” dedi.

24 Ocak Pazartesi günü Ankara DSİ Spor Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak olan karşılaşma, YouTube/TFB üzerinden naklen yayınlanacak.