Yiğit Özmen Hakkında Zorunlu Açıklama


KIRÇİÇEĞİ BODRUM BASKETBOL BAŞKANI YİĞİT ÖZMEN HAKKINDA ZORUNLU AÇIKLAMA.

09.02.2019 Cumartesi günü, Kırçiçeği Bodrum Basketbolla oynadığımız KBSL karşılaşmasının ardından, rakip takım Başkanı Yiğit Özmen, kişisel sosyal medya hesapları üzerinden organizasyonumuz ve Başantrenörümüz Sayın Ceyhun Yıldızoğlu hakkında bir takım suçlamalarda bulunmuş, oyuncularımıza ve organizasyonumuza hakaretler etmiştir. 

Öncelikle 24 saatini Basketbolla yaşayan bir Organizasyon olarak, böylesine ucuz bir konuya enerji ayırmak zorunda kaldığımız için üzgünüz. Fakat Türkiye’de ve Avrupa’da 26 maçlık yenilmezlik serisi yakalamış bir ekibin tertemiz emeğine mesnetsizce iftira atabilme hadsizliğine soyunan bu şahsın, Türk Basketbolunun marka değerine sistematik bir şekilde zarar verdiğini ve artık bu durumun bir son bulması gerektiğini düşünüyoruz.

Yiğit Özmen 58-140 skorla biten maçın ardından, aynı zamanda Milli Takımımızın da Başantrenörü olan Hocamız Sayın Ceyhun Yıldızoğlu’na alenen hakaret etmiş; skordan yola çıkarak da kulübümüz ve oyuncularımız hakkında çirkin ithamlarda bulunmuştur.

Avrupa Kupalarında yarışan her takım gibi, biz de, yoğun maç takvimi sebebiyle çok antrenman yapamayan, dolayısıyla oynadığı her maçı uygulamalı hazırlık aracı olarak gören bir takımız. Bu bağlamda, Çarşamba günü Polonya’da Krakow’la oynayacağımız tarihi maçımız öncesi Kırçiçeği Bodrum maçını da aynı ciddiyette oynadık. Temel seviye basketbol bilgisi ve ahlakı olan herkes, bu maçla ilgili herhangi bir ekstra motivasyonumuz olmadığını, en skorer iki oyuncumuz Alina Iagupova ve Astou N’Dour’u dinlendirmemizden yola çıkarak anlayabilir. Sadece istatistik kağıdına bakmak bile aslında maçın hikayesini anlamaya yeterli olacaktır.

Bu sezon Ligde oynadığı 20 maçın 20’sini de benzer skorlarla kaybeden Kırçiçeği Bodrum’un, İddaa tarafından maç programına dahil edilmemesi, dolayısıyla İddaa gelirlerinden muaf tutulması riski, Yiğit Özmen’in hıncının ana sebebidir.

Yiğit Özmen, hiçbir sürdürülebilirliği olmayan bir proje dahilinde, çok büyük borçlanmalarla, bu kulübü, ite-kaka KBSL’ye taşımıştır. Kulüp 2. Ligden (KBL) KBSL’ye yükselme döneminde, gözü kara bir şekilde büyük kontratlı oyuncular almış, fakat ne hikmetse KBSL’ye yükselince, KBSL’nin marka değerini sorgulatacak kontratları kabul edecek oyuncular arayışına girmiştir. Öyle ki 2. Ligden KBSL’ye çıkılan sezondaki oyuncuların büyük bir kısmı paralarını hala daha alamamışlardır.

Yiğit Özmen’in bu ligle olan tek hesabı, kendisinin yüksek kontratla görevde kalacağı bir düzen içerisinde, bu kulübü bir yatırımcı gruba satmak. Bu durum, Türk Kadın Basketbol camiasının içerisindeki herkes tarafından bilinmekte. Bu bağlamda, organizasyonumuzun bir parçası olan menejerlik şirketi, ilgili şahsın durumunu bildiği için, tüm ısrarlarına rağmen kendisiyle hiçbir şekilde iş yapmamaktadır.

Biz ise KBSL’nin, kendi branşında Avrupa’nın en değerli liglerinden olduğuna inanıyor ve bu bilinçle, ligimize değer katmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Oynadığımız basketboldan yürüttüğümüz iletişime, yetiştirdiğimiz gençlerden, performansını yukarı çekip Milli Takımlara kazandırdığımız oyunculara, Türk Basketboluna hizmet ediyoruz.

Kişisel ticari planları uğruna, etkisi Milli Takımımızın 2019 Avrupa Basketbol Şampiyonası macerasına da yansıyabilecek böyle ahlaksız suçlamalar yapabilen; basketbolla ilgili tek ilişkileri yukarıda saydığımız sebeplerden ibaret olan bu kişilerin, Türk Kadın Basketbolunun marka değerine telafisi mümkün olmayan hasarlar bıraktığını düşünüyoruz.   

Takdiri Türk Basketbolseverlere bırakıyoruz.

Çukurova Basketbol Organizasyonu