VERİLEN SÖZ TUTULDU, ŞAMPİYONLAR BULUŞTU


Bitci Kadınlar Türkiye Kupası Şampiyonu takımımız Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi heyeti, turuncu-lacivertli ekibimizin maçlarında gösteri yapan Mersin Halk Oyunları Yarışması Birincisi Mezitli Şehit Yiğitcan Çiğa İlkokulu’nu ziyaret etti.

Okulun şampiyon halk oyunları ekibi, takımımızın ekibin FIBA Kadınlar Avrupa Kupası (EuroCup Women) çeyrek finalinde oynadığı LDLC Asvel Feminin karşılaşması ile Bitci Kadınlar Türkiye Kupası finalinin devre arasında Silifke yöresine ait ‘ham çökelek’ oyununu sergiledi. Başarılı folklorcular performansları ile herkesin beğenisini kazanırken, yönetimimiz kupayla birlikte okulu ziyaret edeceklerinin sözünü verdi.

Heyecanla beklenen buluşma bugün gerçekleşti. Genel Koordinatörümüz Ender Ünlü, Altyapı Menajerimiz Yasemin Metin, takım kaptanımız Esra Ural Topuz, oyuncularımızdan Sinem Ataş ve sevimli maskotumuz Çuko, şampiyon okulun şampiyon öğrencileri ile buluştu. Heyetimiz okul girişinde kulübün marşı ile karşılanırken, kendilerine tişört hediye edilen minik öğrenciler, oyuncularımız ve Çuko ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Halk oyunları ekibindeki öğrencilerin karşılaşmalar öncesinde yoğun bir hazırlık süreci geçirdiğini aktaran Genel Koordinatörümüz Ünlü, “Çocuklarımıza, milli eğitim il müdürümüze ve okul müdürümüze, çocuklarımızın hocalarına, velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaptanımız Esra Ural Topuz ise “Çocuklarımız maçımıza gelerek bize onur, destek olarak da güç verdiler. Biz de okulumuzu şampiyonluk kupasıyla ziyaret etmek istedik. Burada olduğumuz için çok mutluyuz” ifadesini kullandı.

Devre arasında halk oyunları ekibini görünce mutlu olduklarını aktaran Sinem Ataş da “Geleneklerimizin sürdürülmesi ve bunu Avrupa’ya yaymamız çok önemli. İlk olarak Avrupa maçında bunu gösterdik ve Fransızlar hayran kaldılar. İyi ki varsınız” diye konuştu.