VALİMİZ, KULÜBÜMÜZÜN YANINDA


Valimiz Sn. Ali Hamza Pehlivan, kulübümüzün 4 kupa hedefine inandığını belirterek, turuncu-lacivertli ekibimizin her zaman destekçisi olduğunu söyledi.

Kulüp Başkanımız Sn. Serdar Çevirgen, 2022-2023 sezonu öncesinde Valimiz Sn. Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret ederek, kulübümüzün başarı ve hedeflerini anlattı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kulübümüzü ilgi ile takip ettiğini aktaran Valimiz, ÇBK’nın Mersin ve Çukurova Bölgesi için önemli bir değer olduğunun altını çizerek, “EuroLig’in favori takımı olarak gösterilen temsilcimizin hedeflerine ben de inanıyorum. Bu noktada takımımıza gerekli desteği vermeye hazırız. Başkan Çevirgen nezdinde kulübümüzün teknik heyet ve sporcularına başarılar dilerim” dedi.

2017 yılında kurulan bir kulüp olarak kısa zamanda önemli kazanımlar elde ettiklerinin altını çizen Başkanımız Sn. Serdar Çevirgen ise “Kentimize dünya standartlarında bir tesis inşa ederek, milli takıma sürekli oyuncu gönderen bir altyapı organizasyonu kurduk. Ayrıca geçen sezon Türkiye Kupası’nı kazanıp kentimize en büyük sportif başarıyı kazandırmış olduk. Bunun yanında EuroCup’ta final-four, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ise final serisi oynadık. Bu sezon mücadele edeceğimiz EuroLig Women, Süper Lig, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda şampiyonluk hedefliyoruz. Çukurova Basketbol’u ‘Avrupa Şampiyonu’ yapmak istiyoruz ve bunu başaracağız” diye konuştu.

Ziyaretin son bölümünde Başkanımız Sn. Serdar Çevirgen tarafından, Valimiz Sn. Pehlivan’a isminin yazılı olduğu maç forması hediye edildi.