Teşekkürler Mersin


Çukurova Basketbol Organizasyonu olarak, KBSL Play-Off’larında oynadığımız final serisi ile, 2018-19 sezonu kapatmış bulunuyoruz.

Sezon boyunca oynamış olduğumuz 50 maçta aldığımız 39 galibiyet, Avrupa ve Türkiye’yi kapsayan 32 maçlık galibiyet serisi ve sahaya yansıttığımız güzel basketbol ile başta Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi olmak üzere yarıştığımız tüm liglere değer kattığımıza inanıyoruz.

Yine de, bu sezonla ilgili bizi en çok gururlandıran konu, Mersin’in bize olan inancı ve desteği oldu. Öğrencisinden, ev hanımına, yerel işletmesinden resmi kurumlarına takımına inanmış bir şehrin ortak bir amaç uğrunda kenetlenmesi durumunda nelere cüret edebileceğini tüm dünyaya gösteren tüm Mersin halkına minnettarız.

A Milli Takıma kazandırdığımız/tekrardan seçilmelerini sağladığımız Pelin Derya Bilgiç, Meltem Avcı, Gökşen Fitik ve Sevgi Uzun gibi gurur kaynağı oyuncularımızla, ülke basketboluna oyuncu yetiştirme misyonumuz açısından da iyi bir sezon geçirdiğimize inanıyoruz.

Altyapı faaliyetlerimiz doğrultusunda da, alt yaş kategorilerinde önemli başarılar elde ettik. Türk Kadın Basketbolunun kalbi noktasındaki bu bölgeden, güçlü Türk kadını imajını daha da kuvvetlendirecek pırıl pırıl birçok çocuğumuzu, önümüzdeki sezonlarda Türk Basketboluna kazandıracak olmak bizi heyecanlandırıyor.

Koca bir şehrin tüm hayallerinin direksiyonuna geçmenin sorumlululuğun farkındayız. Geleceğe dair adımlarımızı bu bilinçle atıyoruz.  Ve bu desteğiniz bizimle oldukça, Mersin olarak, hep hayalini kurmakla yetindiğimiz o başarılara ulaşacağımızdan eminimiz.

Uzak”, “Dolmaz” denen Servet Tazegül’ü, seyirci rekorlarını kırarak dolduran, Mersin’i gerçek bir basketbol şehrine dönüştüren taraftarlarımıza,

Orenburg’dan, Umea’ya, zorlu coğrafyalarda geçen yoğun takvimimizdeki tüm antrenman ve maçlarda, %100’ünü veren sporcularımıza,

Başantrenörümüz Sayın Ceyhun Yıldızoğlu ve Genel Menejerimiz Sayın Volkan Torun başta olmak üzere, uykusuz ve ailelerinden uzak geçirdikleri tüm günler için İdari ve Teknik Kadromuza.

Bize desteğini esirgemeyen yerel ve uluslararası sponsorlarımıza,

Maçlarımızda yerini alarak, bizi özel hissettiren, tüm Mersin devlet kurumlarına Makamlarına,

Ve bu hikayenin, arka planındaki “isimsiz kahramanlarına”, teşekkür ediyoruz.
EuroLeague’de de yarışacağımız yeni sezonda görüşmek üzere!

 

Çukurova Basketbol Organizasyonu.