SEZONU 2’NCİ OLARAK TAMAMLADIK


ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ – FENERBAHÇE SAFİPORT: 71-97

SALON: Servet Tazegül

HAKEMLER: Hüseyin Çelik, Fatih Güler, İsmail Binbir

ÇUKUROVA BASKETBOL KULÜBÜ (ÇBK) MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ: Asena Yalçın 9, Shavonte Zellous 19, Şevval Akalan 9, Yeliz Doğan 4, Fatmanur Karakaş, Sinem Ataş 17, Asya Ülker 5, Elanur Menteş, Nisa Söylemezoğlu, Esra Ural Topuz 8, Edanur Karabulut, Nika Baric,

FENERBAHÇE SAFİPORT: Satou Sabally 22, Amanda Zahui 8, Olcay Çakır Turgut 16, İdil Saçalır 3, Alperi Onar 6, Elizabeth Williams 15, Tuğçe Canıtez 4, Kayla McBride 19, Banu Şimşek, Ayşe Yılmaz, Elif İstanbulluoğlu, Kiah Stokes 4,

1’İNCİ PERİYOT: 17-25

İLK YARI: 35-46

3’ÜNCÜ PERİYOT: 55-75

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi final serisinin 3’üncü maçında, takımımız ile Fenerbahçe Safiport arasında oynanan mücadele, konuk ekibin 71-97 üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmaya Esra Ural Topuz, Sinem Ataş, Asena Yalçın, Shavonte Zellous ve Şevval Akalan 5’i ile başlayan Çukurovamız, mücadeleyi 71-97 kaybetti. Temsilcimizde ilk kez A takımla resmi bir maça çıkan ve 2 dakika sahada kalan Asya Ülker, takımımıza 5 sayılık katkı sağladı. Turuncu-lacivertlilerimizde Zellous 19, Sinem Ataş ise 17 sayıyla oynadı.

Yarı final serisinde oynanan OGM Ormanspor maçlarında iç yan bağlarında yırtık oluşan Tiffany Hayes ile Temi Fagbenle’yi, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda ise aşil tendonu kopan Kuanitra Holinsvort’u kaybeden takımımız, yıldızlarından yoksun çıktığı final serisini 2’nci olarak tamamladı.

Oyuncularımız ve teknik ekibimize madalyaları ile şilti, TBF Genel Sekreteri Sn. Serhan Antalyalı tarafından verildi.