ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINI PROVA ETTİK


Kulübümüze EuroLig, Kadınlar Basketbol Süper Ligi, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda şampiyonluğu getirecek yıldız oyuncularımız ve teknik ekibimiz, şampiyonluk kutlamalarını anımsatan muhteşem bir törenle tanıtıldı.

Konaklama sponsorumuz BN Hotel’deki organizasyona; Valimiz Sn. Ali Hamza Pehlivan, Vali Yardımcılarımız Sn. Alp Eren Yılmaz ve Sn. İbrahim Küçük, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanımız Tuğamiral Sn. Fuat Gedik, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanımız Tuğamiral Sn. Oğuz Bavbek, Yenişehir Kaymakamı Sn. Nevzat Şengök, Yenişehir Belediyesi ve ÇBK Onursal Başkanımız Sn. Abdullah Özyiğit, Kulüp Başkanımız Sn. Serdar Çevirgen, Asbaşkanımız Sn. Ali Adalıoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Adem Koca, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanımız Sn. Kaya Tepe, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) Başkanımız Sn. Vahap Şehitoğlu, kulüp yönetim kurulu üyelerimiz, teknik ekibimiz, sporcularımız, STK temsilcilerimiz, iş insanlarımız ile basın mensuplarımız katıldı.

Konuşmasında, kulübümüzün 5 yıl gibi kısa bir sürede önemli mesafeler kat ederek büyük başarılara imza attığını vurgulayan Sn. Valimiz, “Bugün yeni bir başlangıcın, yeni bir sezonun arifesindeyiz. Görüyoruz ki, şampiyonluklara yürekten inanan oyuncular, teknik heyet ve kulüp başkanı, bu takıma gönül veren kıymetli Mersinliler var. Serdar kardeşimizin adımları ile ilimize ve basketbola kazandırılan ÇBK tesisleri var. Başarılar arka arkaya geldiğinde, o tesis çok daha fazla değer kazanacaktır. İnanıyoruz ki Çukurova Basketbol, çıkılan bu yeni yolda bugüne kadar olduğu gibi hepimizin yüzünü ağartmaya ve bizleri gururlandırmaya devam edecektir” dedi.

Başkanımız Sn. Abdullah Özyiğit ise “Bu yıl dünyanın en iyi basketbolcularını transfer ettik. Dünya yıldızlarını takımımıza kazandırdığı için başkanımızı kutluyorum. ÇBK kısa sürede Türkiye’nin en büyük basketbol organizasyonu olma başarısını gösterdi. ÇBK’nın büyüyerek başarılar elde etmesi ve Mersinimize her alanda katkı sunması bizleri gururlandırıyor. Altyapı bazında, çocuklarımızı spora kazandırmak amacından dolayı da kulübümüzü tebrik ediyorum. 4 kupanın da kentimize geleceğine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Genel Koordinatörümüz Sn. Ender Ünlü ve İletişim Danışmanımız Sn. Didem Yapar da kulübümüzle ilgili detaylı bilgiler verirken, takımımızı şampiyonluğa taşıyacak olan oyuncularımız ve teknik ekibimiz tek tek sahneye davet edildi. Sponsorlarımız BN Hotel, İyom Turizm, Medicalpark Mersin Hastanesi, Berrak Su, Bilimkent Okulları, Toros Okulları’nın temsilcilerine plaket takdim edilmesi sonrası şampiyonluk pastamız kesildi. Gecemiz, Trangela ve Yaren’in konseri ile son buldu.