Oyuncularımız Mimozalara Can Suyu Oldu


YENİŞEHİR Belediyesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Mersin Şubesi ve Çukurova Basketbol Kulübümüzün (ÇBK) ortaklaşa düzenlediği etkinlikte kadınları simgeleyen mimozalar, basketbolcularımız tarafından toprakla buluşturuldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ‘Mimoza Kadınlar Yetiştiriyoruz’ sloganıyla kent merkezindeki Türkan Saylan Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, TÜKD Başkanı Şerife Arıcı Yıldız, Başantrenörümüz Olcay Orak, Takım Koordinatörümüz Mustafa Onur Çadırcı, basketbolcularımız ile teknik ve sağlık ekibimiz katıldı.

ŞAMPİYONLUK BURADA KUTLANACAK
Alandaki ilk mimoza fidanı başantrenörümüz ve basketbolcularımız tarafından toprakla buluşturulurken Orak, kendilerinin diktiği fidanın belediye envanterine, ‘Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü’ ismi ile geçmesini istedi. Talebi kabul eden Başkan Özyiğit ise önümüzdeki sezon lig ve Avrupa’da elde edilecek şampiyonlukların bu fidan etrafında kutlanacağını söyledi.

MAÇIN GELİRİ, KIZ ÖĞRENCİLERE BURS OLMUŞTU
Geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, ‘Bir Mimoza da Sen Yetiştir’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte ise takımımız, Edip Buran Spor Salonu’nda Adana Büyükşehir Belediyesi Basketbol Kulübü’nü ağırlamış, ekibimizin 107-97 kazandığı maçın geliri, kız öğrencilere burs olarak verilmişti.