KUPADAKİ RAKİBİMİZ HATAYSPOR


Kentimizde düzenlenecek olan Bitci Kadınlar Türkiye Kupası’nın çeyrek finalinde Hatayspor ile eşleştik. Genel Koordinatörümüz Ender Ünlü, “Taraftarlarımızın önünde iyi oynayıp kupayı kazanmak, şampiyonluğumuzu hep birlikte kutlamak istiyoruz” dedi.
Organizasyonun kura çekimi, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Formata göre Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ilk yarısını bizimle birlikte ilk 4’te tamamlayan ekipler Fenerbahçe Safiport, OGM Ormanspor ve Nesibe Aydın birinci torbada, ikinci 4’te bitiren Botaş, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray ile Hatayspor ise ikinci torbada yer aldı.
Kuralar birinci torbada yer alan kulüplerin temsilcileri tarafından çekilirken, Genel Koordinatörümüz Ender Ünlü, çeyrek finaldeki rakibimiz olarak Hatayspor’u çekti. Diğer eşleşmeler şu şekilde oluştu: Fenerbahçe Safiport-Galatasaray, OGM Ormanspor-Botaş, Nesibe Aydın-Bursa Büyükşehir Belediyespor.
“EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ”
Kuraya ve organizasyona ilişkin açıklamalarda bulunan Ender Ünlü, “Federasyonumuzun belirlemiş olduğu kriterleri yerine getirerek kupa maçlarının evimizde oynanmasını sağladık. Güzide kulüplerimizin yöneticilerini, teknik ekip ve sporcularını kentimizin sıcak atmosferinde en iyi şekilde ağırlayacağız” dedi.
HEDEF ŞAMPİYONLUK
Sezona 3 kupa hedefiyle başladıklarını anımsatan Ünlü, “Kendi saha ve seyircimiz önünde Türkiye Kupası mücadelesi vereceğiz. Halkımızın basketbola ve takımımıza olan bağlılıklarını biliyoruz. Gerek takımımız gerekse diğer ekiplerin maçlarında tribünlerin dolu olacağına inanıyoruz. Çukurova Basketbol olarak taraftarlarımızın önünde iyi oynayıp kupayı kazanmak, şampiyonluğumuzu hep birlikte kutlamak istiyoruz” diye konuştu.
Kupaya 7 bin 500 seyirci kapasiteli Servet Tazegül Spor Salonu ev sahipliği yapacak. 22-23 Mart tarihlerinde oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından takımlar, 24 Mart’ta yarı final karşılaşmaları oynanacak. Adını finale yazdıran ekipler 26 Mart Cumartesi günü kupa için parkeye çıkacak.