KBSL’de Normal Sezonu Lider Olarak Tamamlıyoruz


Sezona flaş bir giriş yapan takımımız, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin normal sezonunu 23 galibiyet ile lider olarak tamamladı ve play-off’lara girilirken ev sahibi olma avantajını eline geçirdi.

Bu sezon Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ve tarihinde ilk defa mücadele ettiği EuroCup Women’da çıktığı ilk 31 maçın 31’ini de kazanan takımımız, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin normal sezonunun 4. haftasında liderlik koltuğuna oturdu ve geriye kalan 22 haftanın tamamını lider tamamladı. Ayrıca ülkemizi Avrupa’da temsil eden takımımız EuroCup Women’da da grubunu namağlup lider tamamladı ve çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi.

Normal sezonun ardından KBSL play-off turunda takımımızın rakibi, ligi 8. sırada tamamlayan Ormanspor oldu. Bu sezon rakibiyle ligde karşılaştığı ilk maçtan 64-71, ikinci maçtan ise 75-62 galip ayrılan takımımız Ormanspor ile play-off turundaki ilk maçını 16 Nisan saat 18:00’de Servet Tazegül Spor Salonu’nda, ikinci maçını ise 19 Nisan saat 14:00’te Ankara M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu’nda oynayacak.