Kamuoyuna Duyurulur


Kulübümüzden ayrılma durumu ortaya çıkan iki oyuncumuzla ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hissetmiş bulunmaktayız.

Oyuncumuz Jantel Lavender, geçmişte geçirmiş olduğu bir sakatlığından dolayı yaşadığı sorunlar nedeniyle, tüm tedavileri ülkemizde yapılabilir olsa da, tedavisine ülkesinde devam etmek istemiştir. Kulübümüz oyuncumuzun sağlığıyla ilgili bu tercihini anlayışla karşılayıp, tedavisine ülkesinde devam etmesine izin vermiştir. Bu sebeple oyuncumuzun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesi konusunda menajeriyle görüşmelere başlanmıştır. Lavender’e bu kısa sürede takımımıza yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin devamında başarılar dileriz.

Bir diğer oyuncumuz Gabriela Marginean ise, herhangi bir gerekçe göstermeden, kulübümüzün bilgisi ve izni olmaksızın ülkemizden ayrılmış ve sonrasında kulüp yetkililerimize takımdan ayrılmak istediğini bildirmiştir. Kulübümüz konuyla ilgili tüm yasal haklarını kullanacaktır.

Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla söylemek isteriz ki, ülkece zorlu ekonomik dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde, kulübümüz, ligimizde oyuncu ödemelerini sağlıklı şekilde yapan birkaç kulüpten birisidir ve bugün itibarı ile hiçbir oyuncumuza borcumuz bulunmamaktadır.

Çukurova Basketbol Organizasyonu