GENÇLERİMİZ YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR


Altyapı takımlarımız yeni sezon hazırlıklarına başladı. Kondisyon ağırlıklı çalışma gerçekleştiren sporcularımız, kum antrenmanında limitleri zorladı.

Altyapı yatırımları ile dikkat çeken kulübümüz, Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Altyapılar Performans Koçumuz Uğur Bilgi nezaretinde gelecek sezon için kondisyon depolayan gençlerimiz, yoğun basketbol antrenmanları öncesinde kum zeminde idman yaparak kuvvetleniyor. Soli Pompeiopolis Plajı’ndaki antrenmanlarda düz koşu yaparak ısınan oyuncularımız, daha sonra koordinasyon hareketleri ile zemine dengeli ve sağlam basmayı öğreniyor. Ardından hızlı çıkışlarla sürat koşusu yapan basketbolcularımızın bu yöntemle de parkede daha seri hareket etmesi sağlanıyor.

Kum antrenmanına ilişkin bilgi veren Koç Uğur Bilgi, “Sezon başında yaptığımız kum antrenmanları, kendi vücut ağırlığımızı kullandığımız kuvvet egzersizleri arasında yer alıyor. Bunu her sene rutin olarak uyguluyoruz. Buradaki asıl amacımız, sezonda yapacağımız ağır antrenmanlara vücudu hazırlamaktır. Sporcular kumun üzerinde, düzgün olmayan, iniş ve çıkışları bulunan bir zeminde sağlam basmayı, doğru mekanikte koşmayı öğreniyor. Özellikle sıçramayı daha zor hale getirip, düz zeminde kolaylık sağlıyor. Sakatlıklardan korunmayı amaçlayan ‘düzeltici egzersiz’ dediğimiz çalışmaları da kumda yapıyoruz” dedi.

A takım sporcularına uygulanan antrenmanların belirli bir program dâhilinde kendilerine de yaptırılmasından memnun olduklarını belirten sporcularımız ise “Kum antrenmanları çok yoğun ve yorucu geçiyor ancak bu yorgunluğun ödülünü sezon içerisinde alacağımızı düşünüyoruz. Bizlerin gelecekte iyi birer basketbolcu olması için en iyi imkânları sağlayan kulübümüze teşekkür ederiz” diye konuştu.