Galibiyet Serimizi 10 Maça Çıkarıyoruz!


EuroCup mücadelesi için Bulgaristan’da Beroe Basket ile karşılaşan takımımız, baştan sona domine ettiği maçı, 82-97 kazaranak galibiyet serisini 10’a çıkardı.

Sevgi Uzun, Alina Iagupova, Gökşen Fitik, Liudmyla Naumenko ve Astou N’Dour 5’iyle başladığımız maçın ilk dakikalarında
Alina’nın etkili oyunuyla farkı açmaya başlayan takımımız ilk çeyreği 23-36 ile önde bitirdi.

İkinci çeyreğe yerli oyuncusu Teodora Dineva’nın art arda bulduğu 3’lüklerle hızlı giren ev sahibi ekip, sonrasında boyalı alandan bulduğu sayıların da etkisiyle farkı düşürmeyi başarsa da, takımımız ikinci çeyreği de 39-54 önde bitirmeyi bildi.

Üçüncü çeyrekte de uzun mesafeli şutlarla etkili olan Beroe’ye karşı takımımız farkın azalmasına izin vermedi ve içeriden bulduğu sayılarla çeyreği 61 – 78 önde kapadı.

Son çeyrekte de üstünlüğünü koruyan takımımız etkili oyununu sürdürüp, maçı 82-97 önde bitirdi.

Takımızda toplam 5 oyuncu çift haneli sayılarda basket bulurken, Alina Iagupova 16, Sevgi Uzun 15, Meltem Avcı 14, Astou N’Dour 10, Kim Mestdagh 10, Liudmyla Naumenko 9, Şaziye İvegin Üner 8, Pelin Bilgiç 7 sayı üretti.

Maçla ilgili bir diğer ilginç istatistik ise, kadrodaki tüm oyuncularımızın sayı bulmuş olması oldu.

Bu maçla birlikte bu sezon EuroCup ve Ligde oynadığı tüm maçlardan galibiyetle ayrılan takımımız, galibiyet serisini 10’a çıkararak, Pazar günü oynayacağı Hatay BŞB maçına moralli çıkacak.

Yarın sabah İstanbul üzerinden Mersin’e dönecek olan takımımız, aynı gün, Hatay maçı hazırlıkları için antrenmanlara başlayacak.