FLAMMES MAÇLARINI EVİMİZDE OYNAYACAĞIZ


Covid-19 vakaları nedeniyle takımımızın maç fikstüründe yaşanan belirsizlik çözüldü. Ekibimizin Avrupa Kupası ve ligdeki müsabaka programı netleşirken, Flammes Carolo eşleşmesinin 2 maçının da Mersin’de oynanacağı açıklandı.

Avrupa Kupası’nda 13 Ocak’ta oynanması gereken Carolo-ÇBK eşleşmesinin ilk maçı, temsilcimizdeki Covid-19 vakaları nedeniyle 19 Ocak’a ertelendi. Turuncu-lacivertlilerimiz yeniden yapılan planlama doğrultusunda müsabakadan 2 gün önce Fransa’ya gitti ancak bu kez de Flammesli basketbolcularda maç günü 5 pozitif vaka görülmesi üzerine karşılaşma iptal edildi.

Birkaç gün önce yeni maç takvimini duyuran FIBA, karşılaşmaların ilkinin 29 Ocak Cumartesi günü Fransa’nın Charleville-Mezieres kentinde, ikincisinin ise 2 Şubat Çarşamba günü Mersin’de oynanacağı açıkladı ancak koronavirüsle savaşan Fransız ekibinde yeni vakaların görülünce, müsabakalar bir kez daha ertelendi.

SON KARAR GELDİ, İLK MAÇ SEYİRCİSİZ
FIBA’nın son aldığı karara göre eşleşmenin 2 maçı da Mersin’de Edip Buran Spor Salonu’nda oynanacak ancak 16 Şubat’taki ilk maça Flammes Carolo’nun iç saha avantajını yaşaması için seyirci alınmayacak. Taraflar ikinci maç için 17 Şubat’ta bir kez daha Edip Buran’da parkeye çıkacak. Bu müsabaka ise taraftarlarımıza açık olacak. İki karşılaşma da YouTube/FIBA linkinden takip edilebilecek.

Ayrıca turuncu-lacivertlilerimiz Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 16’ncı haftasında 29 Ocak Cumartesi günü Çankaya Üniversitesi’ni konuk edecek. Saat 14.00’te Edip Buran Spor Salonu’nda başlayacak olan karşılaşma, YouTube/TBF üzerinden naklen yayınlanacak.