Umea’da Harika Taraftar Önünde Harika Galibiyet!


EuroCup Women’ın üçüncü haftasında İsveç takımı A3 Basket ile karşılaştığımız maçtan 54-91 galip ayrılıyoruz.

Umea Energi Arena’da bizi desteklemeye gelen Türk taraftarlarımızın harika desteği eşliğinde maça, Sevgi, Alina, Gökşen, Lucy ve Astou 5’iyle başladık. Astou ile içeriden bulduğumuz sayılarla hızlı bir giriş yaptığımız maçın ilk çeyreğini 11-29, ilk yarısını 24-48, üçüncü çeyreğini 46-70 önde tamamladık. Son çeyrekte de maçın kontrolünü bırakmadık ve hızlı oyunumuzu sürdürüp maçı 54-91 ile kazandık.

İspanyol yıldızımız Astou N’Dour 25 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olurken, takım kaptanımız Alina Iagupova 18 sayı, Iva Slonjsak 11 ve Liudmyla Naumenko 9 sayıyla galibiyette etkin rol oynayan oyuncularımız oldu.

Başantrenörümüz Sayın Ceyhun Yıldızoğlu, maçın ardından yaptığı konuşmada “Maçın başında oyununun kontrolünü ele geçirdik ve bunu maç sonuna kadar muhafaza ettik. Oyuncularımı maçın başından sonuna kadar göstermiş oldukları konsantrasyondan dolayı tebrik ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Maça gelip, bizi Mersin’e 10 saatlik uçuş mesafesindeki bu uzak şehirde evimizde hissettiren Umea’da yaşayan Türk taraftarlarımıza ne söylesek az… Onlara bu sevinci yaşatabildiğimiz için, ayrı bir keyif aldık bu galibiyetten. Bir kez daha organize olup, bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz!

Namağlup devam ettiğimiz EuroCup Women’da, 4. maçımız için, deplasmanda Bulgar ekibi Beroe ile karşılaşacağız.