Kulübümüze FIBA’dan Değerlendirme


FIBA.com’un yazarlarından Paul Nilsen, 2018-19 EuroLeague sezonu hakkında kaleme aldığı yazısında, kulübümüze de yer verdi.

Kulübümüzden, yeni ve heyecan verici olarak bahseden Nilsen, Nadezhda ile oynayacağımız turu geçemese bile Çukurova Basketbol’u EuroCup Women’ın en büyük favorilerinden olarak değerlendirdi.

İlgili yazının kulübümüzle ilgili olan kısmının çevirisi:

Her zaman en heyecan verici faktörlerden biri yeni takımları görmektir ve bu sene Türkiye’den Euroleague’e katılmaya istekli olan bir takım var: Çukurova Basketbol. İnanılmaz yetenekleri olan Ukraynalı yıldız Alina Iagupova’yı görecek olmak ağız sulandırıyor. Ayrıca şu an Chicago Sky ile WNBA’de mücadele eden Amerikalı yıldız DeShields’ı bu sahnede ilk defa izleyecek olmak heyecan veriyor. Astou N’Dour’un da mücadele edecek olması onlar için heyecan verici gözüküyor. Ancak, onları eleme turunda koçluğunu EuroLeague Women çaylağı Victor Lapena’nın yaptığı Nadezhda gibi bir engel bekliyor. Bence, bu eleme turu birinci sınıf bir karşılaşmaya sahne olabilir ve söylemeliyim ki her kim kaybederse, EuroCup Women’ı kazanmak için gerçek bir favori olacak.