“ÇBK ÖNEMLİ BİR DEĞERDİR”


Sn. Valimiz Ali Hamza Pehlivan, kulübümüzün kısa sürede önemli başarılara imza attığının altını çizerek, “ÇBK, ülkemiz basketboluna büyük kazanımlar sağlayan önemli bir değerdir” dedi.

Asbaşkanımız Sn. Ali Adalıoğlu, Genel Koordinatörümüz Sn. Ender Ünlü, U16 takım sporcuları Ayşe Naz Harma ve Esra Güvenç, ‘Bitçi Kadınlar Türkiye Kupası’ ve ‘U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası Kupası’ ile birlikte, kentimize yeni atanan Valimiz Sn. Hamza Pehlivan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sn. Ökkeş Demir’in de yer aldığı ziyarette, valimize forma hediye eden Ünlü, A ve altyapı takımlarımızın başarı ve hedeflerinden söz etti. Valimize başarı dileklerini de ileten Ünlü, “Sayın valimiz daha önce görev yaptığı illerde spora ve sporcuya verdiği desteklerle tanınıyor. Kentimizin de sportif anlamda öne çıkan markaları ve isimleri mevcut. Bunlardan birisi de Çukurova Basketbol Kulübü’dür. Sayın valimizin destekleriyle çok daha önemli başarılar elde edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Asbaşkanımız Adalıoğlu ise ÇBK’nın örnek bir kulüp haline geldiğini ifade ederek, “Basketbol camiasını yakından tanıyan bir kulübüz. Amacımız ülke basketboluna yeni yetenekler kazandırmak. Bu noktada dünyada eşi benzeri bulunmayan bir tesise sahibiz. Çünkü biliyoruz ki en büyük yatırım gençliğe yapılan yatırımdır” ifadesini kullandı.

Şampiyonluklar nedeniyle kulübümüzü tebrik eden valimiz ise “Kısa sürede önemli başarılara imza atan ÇBK, ülkemiz basketboluna büyük kazanımlar sağlayan önemli bir değerdir. Bu noktada Türkiye Kupası’nın kazanılması ve U16 takımımızın Türkiye şampiyonu olması, gerek ilimiz gerekse bölgemiz açısından büyük bir başarıdır. İnanıyorum ki Çukurova, bundan sonraki uluslararası turnuvalarda da hem kentimizi hem de ülkemizi başarıyla temsil edecektir” şeklinde konuştu.