ÇBK CEO’SU ÜNLÜ’DEN, ‘ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİRLİK OLALIM’ ÇAĞRISI


MERSİN’in üst düzey liglerdeki tek temsilcisi olan ve gelecek yıl EuroCup, Kadınlar Basketbol Süper Ligi ile Türkiye Kupası’nda şampiyonluk hedefleyen Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü’nde (ÇBK) CEO Ender Ünlü, Mersin’le bütünleşmek istediklerini belirterek, 3 kupanın kente kazandırılması için desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Ünlü, Asbaşkan Ali Adalıoğlu ve İdari Menajer Erkan Dinçay ile birlikte, kentte görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi. ÇBK tesislerindeki toplantıda konuşan Ünlü, “Hedeflediğimiz 3 kupaya Mersin halkının, iş insanlarının ve basın mensuplarımızın destekleriyle ulaşacağımızı düşünüyorum. Biz, Mersin’le bütünleşmek istiyoruz. Halkımızın bizi tanıyabilmesi ve kupaları kentimize getirebilmemiz için kentimizin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

‘ŞAMPİYONLUK FOTOĞRAFINI ÇBK OLUŞTURACAK’
ÇBK’nın futbolda Altınordu, basketbolda ise Anadolu Efes gibi bir organizasyon olduğunu vurgulayan Ünlü, “Altyapımızda 350 gencimiz var. Yurtiçi ve yurtdışındaki taramalarla, yeni yetenekleri basketbola kazandırıyoruz. 5 yıl içerisinde minik, yıldız ve gençlerde şampiyonluk fotoğrafını ÇBK oluşturacak. 5 yıl içerisinde A milli takımımıza en az 4 oyuncumuzu göndermeyi hedefliyoruz. Türkiye’de, altyapılarında süper lig seviyesinde antrenör çalıştıran tek kulübüz” diye konuştu.

ÇBK’nın basketbol otoriteleri tarafından EuroCup’ın en büyük şampiyonluk adayı olarak gösterildiğini aktaran Ünlü, şunları söyledi:
“Transferlerimizi stratejik olarak erken açıklamamız, rakiplerimizi bir sonraki yıla yatırım yapmaya itti. Sporda hiçbir şeyin garantisi yok. Bir aksilik olması durumunda, Ocak ayı transfer döneminde, takımımız üzerinde ikinci hamleyi yapmak için kendimizi programladık. Bu konuyla ilgili de elimiz sağlam.”

Asbaşkan Adalıoğlu ise “Çukurova Basketbol olarak yeni sezon hedeflerimiz oldukça büyük. Bu nedenle çok kaliteli oyuncuları bünyemize kattık. Mersin’in her kesiminin desteğini almak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Program, dünyanın sayılı basketbol merkezlerinden biri olan ÇBK tesislerinin gezilmesi ile sona erdi.