BAŞANTRENÖRÜMÜZDEN MAÇ SONU DEĞERLENDİRMESİ


Kulübümüz Başantrenörü Aziz Akkaya, “Çukurova Basketbol Kulübü, şuan Avrupa’da herkesle oynayabilecek bir organizasyona sahip. Bizim yapacağımız tek şey takım olarak sahaya iyi basketbol yansıtmak. Organizasyon kadar iyi oynayabilirsek, Avrupa kupası kentimize gelecektir” dedi.

Akkaya, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası (EuroCup Women) son 32 turu rövanşında 69-40 kazandığımız Lointek Gernika maçını değerlendirdi. Üst tura çıkmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Akkaya, “İlk maçtaki skor kötü, gerçek olmayan, suni bir skordu. Dün bunu sahada gördük. Müdafaa yapınca neler olacağını gördük. Takımımız gerçekten iyi mücadele etti. Son periyotta yorulduk belki ama oyuncularımız skoru korumaya yönelik oynadı. Müdafaayı çok iyi başardılar” diye konuştu.

Kulüp yönetimimize ve rakip üzerinde büyük baskı kurulmasını sağlayan taraftarlarımıza teşekkür eden Akkaya, “Mersin seyircisine, organizasyonu yapan başkanımıza teşekkür etmek lazım. Çukurova Basketbol Kulübü, şuan Avrupa’da herkesle oynayabilecek bir organizasyona sahip. Bizim yapacağımız tek şey takım olarak sahaya iyi basketbol yansıtmak. Organizasyon kadar iyi oynayabilirsek, Avrupa kupası kentimize gelecektir” ifadesini kullandı.

Tecrübeli koçumuz, maç sonu soyunma odasında büyük sevinç yaşayan oyuncularımız tarafından ıslatılmasına ilişkin olarak da şunları kaydetti:
“Takımın bunu benimle paylaşması güzel. Bir takım olduğumuzun göstergesi. Böyle bir şey beklemiyordum. Oyuncularımın bunu yapması güzel, beni de mutlu etti. Daha iyi bir takım olma yolunda ilerliyoruz.”