“AMACIMIZ OYUNCU KAZANMAK”


Altyapılar Genel Koordinatörümüz Halil Demirbilek, İstanbul Basketbol Feneri karşılaşmasıyla ilgili olarak, “İyi mücadele etmek ve iyi basketbol oynamak istiyoruz. Bizim asıl amacımız maç değil, oyuncu kazanmak” dedi.

Gençlerimiz, Basketbol Gençler Ligi’nin (BGL) 10’uncu haftasında Mersin’de oynayacağı İstanbul Basketbol Feneri maçının hazırlıklarını tesislerdeki antrenmanla sürdürdü. Altyapılar Genel Koordinatörümüz Halil Demirbilek’in nezaretindeki idmanda taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştiren turuncu-lacivertli basketbolcularımızın hırslı oldukları gözlendi.

Kulüp hedeflerinden söz ederek karşılaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan Demirbilek, “Bizim tek amacımız, Türk basketboluna değerli oyuncular yetiştirmek. Oyuncularımızın Avrupa Şampiyonası’na gitmesi ve burada kendi yaş gurubundaki diğer oyuncularla rekabete girmesi önemli. Bu noktada BGL maçları, oyuncularımızın tecrübe kazanması için mükemmel bir fırsat. Her geçen maç, özellikle ikinci yarı hem bireysel hem de takım olarak geliştiğimizi düşünüyorum. BGL bizim için milli takımlara oyuncu hazırlama organizasyonudur. Play-Off’ta ligi ilk 6 sırada tamamlayan ekipler mücadele edecek. İyi mücadele etmek ve iyi basketbol oynamak istiyoruz. Bizim asıl amacımız maç değil, oyuncu kazanmak” diye konuştu.

Pazartesi günü Edip Buran Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma seyircilere açık olacak. Mücadele 13.00’ten itibaren YouTube/TBF TV üzerinden naklen yayınlanacak.