YABANCILARIMIZLA SÖZLEŞME YENİLEDİK


Yıldız oyuncularımız Tiffany Hayes, DeWanna Bonner, Temi Fagbenle ve Kuanitra Hollingsworth, gelecek sezon da turuncu-lacivert formamızı giyecek.

Geçtiğimiz sezon İspanyol ekibi Avenida’dan transfer olan Hayes, 18.9 sayı ortalamasıyla takımımızın tüm kulvarlardaki en skorer oyuncusu olmuştu. Ekibimize İtalyan Reyer Venezia’dan katılan Temi Fagbenle ise 12.3 sayı 6.8 ribaunt ortalamasıyla başarılı bir sezon geçirmiş ve kulübümüzün geçen sezon kazandığı Bitci Kadınlar Türkiye Kupası’nda ‘En Değerli Oyuncu’ ödülünü kazanmıştı. Kadın basketbolunda dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen ve kariyerinde iki kez WNBA şampiyonluğu bulunan Bonner ise ekibimize 16.7 sayı 7.8 ribaunt ortalamasıyla katkı sağlamış, kazandığımız Türkiye Kupası şampiyonluğunda büyük bir rol oynamıştı. Türkiye A Milli Takımı’na devşirildiği için yerel kupalarda Türk oyuncu statüsünde oynayan Kuanitra Hollingsworth da 7.9 sayı 6.9 ribaunt ortalamasıyla parkede yer almıştı.

Kulübümüz yaptığı iç transferle kadrosunu büyük ölçüde koruyarak gelecek sezon da iddialı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.