HOŞ GELDİN JASMINE LORETTA THOMAS!


Organizasyonumuzun üç kupa hedefiyle başladığı 2021-22 sezonu planlamaları doğrultusunda Amerikalı guard Jasmine Loretta Thomas ile anlaşmaya varılmıştır.

30 Eylül 1989’da Fairfax, Virginia’da dünyaya gelen Thomas, Oakton Koleji’nde gösterdiği başarıların ardından Duke Üniversitesi’nde forma giydi. Üniversite de yükselen form grafiği ve performansının ardından 2011 yılında ilk tur 12’nci sıradan Seattle Storm tarafından draft edildi.

WNBA’de Washington Mystics, Atlanta Dream, Connecticut Sun formaları giyen Thomas, son olarak ülkemizde Fenerbahçe Safiport forması giymiştir.

2011-2012 sezonunda ilk Avrupa deneyimini yaşayan Thomas; Sika Brno, Vologda Chevakata, OGM Ormanspor, Bnot Herzilya, Ramat Hasharon, CCC Polkowice, AZS Gorzow formaları giydi.

2017 yılında WNBA’de All Star seçilen Jasmine Loretta Thomas, 2017-2019 yılları arasında WNBA’in en iyi savunma beşinde kendine yer buldu. WNBA tüm zamanların asist listesinde 15’inci sırada yer almaktadır. (1299 asist). Başarılı oyuncunun EuroLeague Women Avrupa üçüncülüğü ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu da bulunuyor.

Oyuncumuza ‘Hoş geldin’ diyor, Mersin’e üç kupa hedefiyle yola devam ettiğimiz sezonda başarılar diliyoruz.