Gençlerimiz, geleceğimiz…


Çukurova Basketbol Kulübü’nün en büyük hedefi, önce örnek insanlar, sonra ise yıldız basketbolcular yetiştirmek.

Türkiye’deki tüm sportif branşlarda ilk defa, A lisans antrenörlük belgesine sahip bir çalıştırıcı, ÇBK’da Altyapı Koordinatörü olarak görevlendirildi.

Yeni yetenekler; geçmiş yıllarda süper ligde koçluk yapan, 14 yıl boyunca milli takımın çeşitli tüm yaş kategorilerinde görev alan, şuan ise ÇBK Altyapı Koordinatörlüğünü yürüten Halil Demirbilek’in gözetimindeki çalışmalarla gün yüzüne çıkarılıyor.

Yurtiçi ve yurtdışındaki okullarda yürütülen tarama çalışmaları sonucunda seçilen kız ve erkek çocuklar, aile izinlerinin alınmasının ardından Mersin’e davet ediliyor.

Kız çocuklar tesislerimizde, erkek çocuklar ise Servet Tazegül Spor Salonu’ndaki uygulanan yoğun bir antrenman programı ile üst düzey liglerde ve milli takımda forma giymeye hazırlanıyor.

ÇBK altyapısında 150 kız ve 70 erkek çocuk, geleceğin yıldızı olmak için çalışıyor.

Basketbol seferberliği için her yıl 500 bin TL yatırım yapan ÇBK, çocukların eğitim, barınma, beslenme ve malzeme ihtiyaçlarının tamamını karşılıyor.

Ayrıca Mersin’e gelemeyen çocuklar, yaşadıkları kentte kendilerine özel programlar ile çalışmalarını sürdürüyor. Uzman antrenörlerimiz, bu çocukların gelişimlerini yakından takip ediyor.

Genç yıldız adaylarının arkasında profesyonel bir ekip bulunuyor. Gençlerimiz; uzman fizyoterapist, kondisyoner, masör, diyetisyen ve aşçımız eşliğinde düzenli beslenip sağlıklı spor yapabiliyor.

Tüm bu yatırımlarla birlikte kısa vadede önemli başarılar hedefleniyor.

Yeni yıldız adayları ile ilk 5 yıl içerisinde, tüm yaş gruplarındaki milli takımlara oyuncu kazandırılması planlanıyor.


Altyapılarımız ve spor okullarımız ile her türlü bilgiye ulaşmak için;
Yasemin METİN – Altyapı Menajeri: +90 535 497 10 96
[email protected]

Ayrıca bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmek için;
https://www.instagram.com/cukurovabasketballacademy/
https://www.instagram.com/cbksporokulu/