Hedeflerimiz


Çukurova Basketbol Kulübü’nün en büyük hedefi, önce örnek insanlar, sonra ise yıldız basketbolcular yetiştirmek.

Türkiye’deki tüm sportif branşlarda ilk defa, A lisans antrenörlük belgesine sahip bir çalıştırıcı, ÇBK’da Altyapı Koordinatörü olarak görevlendirildi.

Yeni yetenekler; geçmiş yıllarda süper ligde koçluk yapan, 14 yıl boyunca milli takımın çeşitli tüm yaş kategorilerinde görev alan, şuan ise ÇBK Altyapı Koordinatörlüğünü yürüten Halil Demirbilek’in gözetimindeki çalışmalarla gün yüzüne çıkarılıyor.

Yurtiçi ve yurtdışındaki okullarda yürütülen tarama çalışmaları sonucunda seçilen kız ve erkek çocuklar, aile izinlerinin alınmasının ardından Mersin’e davet ediliyor.

Kız çocuklar tesislerimizde, erkek çocuklar ise Servet Tazegül Spor Salonu’ndaki uygulanan yoğun bir antrenman programı ile üst düzey liglerde ve milli takımda forma giymeye hazırlanıyor.

ÇBK altyapısında 150 kız ve 70 erkek çocuk, geleceğin yıldızı olmak için çalışıyor.

Basketbol seferberliği için her yıl 500 bin TL yatırım yapan ÇBK, çocukların eğitim, barınma, beslenme ve malzeme ihtiyaçlarının tamamını karşılıyor.

Ayrıca Mersin’e gelemeyen çocuklar, yaşadıkları kentte kendilerine özel programlar ile çalışmalarını sürdürüyor. Uzman antrenörlerimiz, bu çocukların gelişimlerini yakından takip ediyor.

Genç yıldız adaylarının arkasında profesyonel bir ekip bulunuyor. Gençlerimiz; uzman fizyoterapist, kondisyoner, masör, diyetisyen ve aşçımız eşliğinde düzenli beslenip sağlıklı spor yapabiliyor.

Tüm bu yatırımlarla birlikte kısa vadede önemli başarılar hedefleniyor.

Yeni yıldız adayları ile ilk 5 yıl içerisinde, tüm yaş gruplarındaki milli takımlara oyuncu kazandırılması planlanıyor.

Altyapı Teknik Ekibi


Altyapı Haberleri


GENÇLER LİGİ’NİN EN FAZLA TOP ÇALAN OYUNCUSU, ASYA OLDU

GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezonun ‘en’leri belirlendi. Takımımızın gelecek vaat eden isimlerinden Asya Ülker, 3.3’lük ortalama ile ligin en fazla top çalan ismi oldu.


Türk Basketboluna İftiharla Sunarız!

FlyBasketball ve Çukurova Basketbol Organizasyonu olarak Türk basketboluna kazandırdığımız Fly Academy faaliyetlerine başladı!


Çukurova Basketbol Okulları Eğitim Hayatına Başlıyor

5-16 yaş aralığındaki (sınırlı sayıda) kız ve erkek öğrencilerimizin eğitim görebileceği Çukurova Basketbol Okulları 28 Eylül 2019 tarihinde eğitim hayatına başlıyor! 4 dönemden oluşan çalışmalarımız her dönem 8 hafta sonundan (16 antrenman) oluşmaktadır.


Altyapı Seçmelerimizin Sonuçları Belli Oldu

24-31 Ağustos tarihlerinde düzenlenen seçmelerimizin kazananları belli oldu. Kazanan sporcularımızın listesi şöyle: 


Çukurova Basketbol Akademisi Altyapı Seçmeleri Tamamlandı

258 aday sporcunun katıldığı seçmelerimize ilgi büyüktü.